(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Jack Russell Terier (Nr 4777736)

Waga w kg (łączna):

10

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 3257.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 1 wrz 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Pafos

Od 1 paź 2019 do 23 lis 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.