1 Jack Russell Terrier (Nr 5527063)

1 Jack Russell Terrier

Waga w kg (łączna):

8.00

Dystans: 3373.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Palermo

31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

31 maj 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.