1 Jack Russell terrier (Nr 6602137)

Waga w kg (łączna):

6

Dystans: 1437.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bedfordshire, Bedford

17 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Gryfice

4 sty 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.