(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-10-25 13:34

1 jamnik

(Nr 2113860)

Waga w kg (łączna):

1.50

Dystans: 374.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować autem, kiedy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Kraków, 30-499, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Oczkowice, 63-913, Polska

Termin elastyczny