(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 kajak (Nr 5445902)

1 kajak

Długość [m]:

3.7

Szerokość [m]:

0.85

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 751.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trewir

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Kappeln

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy przymocować dodatkowe mocowania. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka podczas jazdy, można wyłożyć elastyczny materiał na mocowaniach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi wiązaniami. W momencie osobistego transportu kajaka, samochód powinno się odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien ponadto wychodzić od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany ładunek oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, kiedy ładunek odstaje z tyłu do oznaczenia używa się białe i czerwone pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej rozwagi, dlatego warto zlecić transport specjalistycznej firmie transportowej, która zadba o bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dostarczenie bez uszczerbku ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależy od liczby przewożonych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średnia cena przewozu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za przewóz kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 zł. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy zapłacono 220 zł.