(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Kajak (Nr 5963304)

1 Kajak

Długość [m]:

3.8

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

24

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 314.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Polling

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Pfalzgrafenweiler

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na górze samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować specjalne uchwyty. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, można położyć elastyczny materiał na mocowaniach bagażnika przykładowo podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi wiązaniami. W trakcie osobistego przewozu kajaka, auto powinno się należycie oznaczyć. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien także wystawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką lub dwoma czerwonymi pasami. Sporadycznie, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania stosuje się czerwone i białe znaki. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej ostrożności, z tej przyczyny opłaca się zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która zadba o bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależy od liczby transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt transportu kajaka leży w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za transport kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 zł. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa kosztowało 220 zł.