(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 kajak (Nr 6070772)

1 kajak

Długość [m]:

5.5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

30

Budżet zlecenia [€]:

200.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 480.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Mönchhagen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Salzkotten

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często przewozi się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalistyczne uchwyty. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, opłaca się ułożyć gąbczasty materiał na prętach bagażnika np. podkładkę z gąbki. Kajaki kładzie się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie samodzielnego transportu kajaka, auto trzeba należycie oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby ładunek wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto wychodzić od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany ładunek oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, gdy bagaż odstaje z tyłu do oznakowania stosuje się białe i czerwone znaki. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tego powodu opłaca się zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dostarczenie bez uszczerbku ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od liczby transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za transport kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 złotych. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa wydano 220 zł.