(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 kajak (Nr 6300897)

Długość [m]:

5.5

Szerokość [m]:

0.58

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

25

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 329.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Cierzpięty

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki często transportuje się na górze samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalne uchwyty. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w czasie jazdy, opłaca się ułożyć elastyczny materiał na prętach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu specjalnych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi zapięciami. W przypadku samodzielnego przewozu kajaka, auto należy odpowiednio opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien również wychodzić od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony kajak oznaczamy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. W przypadku, kiedy ładunek wystaje z tyłu do oznaczenia stosuje się białe i czerwone pasy. Innym sposobem do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tego powodu opłaca się zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, należyte oznakowanie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależy od liczby transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Na przykład, za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy zapłacono 220 złotych.