(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 kajak (Nr 6603163)

Długość [m]:

420

Szerokość [m]:

60

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

40

Budżet zlecenia [zł]:

150

Dystans: 313.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Manasterzec

Od 24 wrz 2020 do 26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tychy

28 wrz 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często transportuje się na górze auta, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy zamontować dodatkowe uchwyty. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, opłaca się umieścić elastyczny materiał na belkach bagażnika przykładowo podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naciągniętych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie osobistego przewozu kajaka, samochód należy odpowiednio oznaczyć. Regulamin drogowy nie zezwala na to, aby bagaż wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto odstawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. W przypadku, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania stosuje się czerwone i białe znaki. Innym sposobem transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Transport kajaka wymaga szczególnej rozwagi, z tego powodu warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, należyte oznakowanie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależny jest od liczby transportowanych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średnia cena transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz wydano 260 złotych. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 złotych.