(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 kajak z okolic Radomska 97-561 do 14-200 Nowa Wieś k/Iławy (Nr 5796126)

Długość [m]:

3.10

Szerokość [m]:

0.84

Wysokość [m]:

0.40

Waga w kg (łączna):

25

Budżet zlecenia [zł]:

150

Dystans: 381.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Zakrzówek Szlachecki

Od 30 sty 2020 do 9 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Nowa Wieś

Od 30 sty 2020 do 9 lut 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej przewozi się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalistyczne uchwyty. Aby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka podczas jazdy, opłaca się położyć miękki materiał na mocowaniach bagażnika przykładowo podkładkę z gąbki. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu specjalnych, naciągniętych pasów z zabezpieczonymi wiązaniami. W trakcie osobistego transportu kajaka, auto należy odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, aby ładunek wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto wystawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany kajak znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub dwoma czerwonymi pasami. W przypadku, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania stosuje się białe i czerwone pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tej przyczyny opłaca się zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która zadba o dobre mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależny jest od liczby transportowanych sztuk, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 PLN. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa kosztowało 220 złotych.