(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 Kajak z Zakrzówka Szlacheckiego do Gdynia (Nr 6586979)

Długość [m]:

3.12

Szerokość [m]:

0.66

Wysokość [m]:

0.35

Waga w kg (łączna):

24

Budżet zlecenia [zł]:

180

Dystans: 445.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Zakrzówek Szlachecki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować specjalistyczne uchwyty. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, warto położyć gąbczasty materiał na belkach bagażnika przykładowo podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalnych, naciągniętych taśm z osłoniętymi wiązaniami. W momencie samodzielnego transportu kajaka, samochód należy odpowiednio opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby ładunek wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien także odstawać z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony ładunek oznaczamy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznaczenia stosuje się czerwone i białe znaki. Innym sposobem do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje specjalnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić transport profesjonalnej firmie transportowej, która zadba o bezpieczne mocowanie, należyte oznakowanie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za przewóz kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 złotych. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 zł.