1 Katze (Nr 6408125)

1 Katze

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 1053.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

3 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

3 paź 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.