1 Katze (Nr 6448259)

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 1884.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Μελέτη

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Hof

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.