(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Kajaki Dodano: 2018-01-30 18:33

1 Kayak

(Nr 2336320)

Długość [m]:

5.5

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

25.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2666.00 km

Transport kajaków

    Kajaki często transportuje się na górze samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalistyczne uchwyty. Aby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka podczas jazdy, można wyłożyć miękki materiał na prętach bagażnika np. podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naprężonych taśm z osłoniętymi wiązaniami. W momencie osobistego transportu kajaka, auto powinno się odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby ładunek wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto wystawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony kajak znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, gdy ładunek wystaje z tyłu do oznaczenia używa się białe i czerwone znaki. Innym sposobem do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

    Transport kajaka wymaga szczególnej ostrożności, z tego powodu warto zlecić transport specjalistycznej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznakowanie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Koszt przewozu kajaka

    Koszt transportu kajaka zależny jest od liczby przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 PLN.

Adres i termin nadania

Berlin, 10117, Niemcy

Od 26 lut 2018 do 27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Cangas, Hiszpania

23 mar 2018