(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 kayak (Nr 5919045)

1 kayak

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

18

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1011.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 11 mar 2020 do 13 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Fuengirola

Od 20 kwi 2020 do 23 kwi 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często przewozi się na dachu samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy przymocować dodatkowe mocowania. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w czasie jazdy, opłaca się położyć miękki materiał na belkach bagażnika na przykład podkładkę z gąbki. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy użyciu specjalnych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi zapięciami. W trakcie osobistego przewozu kajaka, samochód powinno się odpowiednio oznaczyć. Kodeks drogowy nie zezwala na to, aby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien także odstawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony bagaż oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy bagaż odstaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone znaki. Innym sposobem do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej rozwagi, dlatego opłaca się zlecić transport specjalistycznej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależny jest od liczby przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średnia cena transportu kajaka leży w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 zł.