1 kitten (Nr 6459387)

1 kitten

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 401.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Neuenhaus

13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Hauts-De-France, Lille

13 lis 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.