(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Kitten (Nr 7381930)

Waga w kg (łączna):

2

Budżet zlecenia [€]:

150

Dystans: 431.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Etelä-Suomi, Kouvola

5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Finlandia, Vaasa

5 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, gdy mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.