(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 kot (Nr 5309638)

1 kot

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 1707.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

21 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.