1 kot (Nr 6038757)

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1673.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Lębork

2 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Northamptonshire, Corby

Od 4 cze 2020 do 5 cze 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.