(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 kot (Nr 6727404)

1 kot

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 1885.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

6 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani okaleczone. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.