1 kotek (Nr 6002799)

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 554.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Schwedt/oder

1 lip 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.