(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Kyi - Leo (Nr 5405578)

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kostaryka, Provincia De Cartago, Cantón Cartago

Od 19 gru 2019 do 21 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 21 gru 2019 do 24 gru 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.