(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Labrador (Nr 5001166)

1 Labrador

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 2150.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Leicester

11 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benidorm

12 gru 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.