(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 labrador (Nr 6913979)

1 labrador

Waga w kg (łączna):

26

Dystans: 982.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

Od 27 lis 2020 do 28 lis 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Geldria, Uddel

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.