(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 labrador con mastín (Nr 6072333)

1 labrador con mastín

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 652.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Moguer

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, San Agustín Del Guadalix

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.