1 Maltańczyk (Nr 6491872)

1 Maltańczyk

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 1292.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Storrington

21 wrz 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.