1 malyańczyk (Nr 6479320)

Waga w kg (łączna):

8

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 2157.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Kartuzy

Od 17 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Carmaux

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.