(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Mini Schnauzer (Nr 5670175)

Waga w kg (łączna):

14

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 510.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Aberdeenshire, Peterhead

22 lut 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Belfast

22 lut 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.