(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 mops (Nr 5576199)

1 mops

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 377.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

23 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Suwałki

23 gru 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.