(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 mops (Nr 5897239)

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 1994.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Sénas

Od 6 wrz 2020 do 7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Zielonka

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.