(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 14:35

1 Motorrad Yamaha TT600 (Enduro 140kg)

(Nr 2997304)

Marka i model:

Yamaha TT600

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1081.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Vron, 80120, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bischofswiesen, Niemcy

Termin elastyczny