1 mountain bike (Nr 6067674)

1 mountain bike

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2201.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 1 cze 2020 do 5 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też zakupić odpowiedni karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto zdemontować i usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach lub osłonić wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw osłaniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.