1 Mountainbike (Nr 5048014)

1 Mountainbike

Waga w kg (łączna):

13.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wietnam, Quận 1, Tp Hcm

Od 17 lis 2019 do 19 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Karlsruhe

Od 31 sty 2020 do 29 lut 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu najlepiej osadzić w osobnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów ochraniających jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.