(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 opona rolnicza (Nr 7916778)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
1 opona rolnicza
185 x 50 x 185 cm
100 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
100 kg
Dystans
298 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Gradowice

27 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Głubczyce

31 lip 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przewiezienia nieduży towar, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej powierzchni, wówczas wzięcie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 t. i pozostałe pojazdy spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Typ ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Należy również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać ładunek. Ważna jest również informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy również załadunek i wyładunek. Istotny może być także czas zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to często palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.