(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2018-01-05 13:42

1 osoba

(Nr 2258444)
1 osoba

Budżet zlecenia [zł]:

250

Dystans: 1121.00 km

Transport pasażerów

    Przewóz podróżnych może być realizowane samochodem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma transportowa zajmująca się przewozem pasażerów powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i należyte zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku kursów poza granice kraju) – licencję na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt transportu ludzi

    Koszt przewozu ludzi uzależniony bywa przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, a także od ilości ludzi oraz ciężaru i rozmiaru bagażu, który ze sobą zabierają podróżni. Firmie transportowej w wyczerpującej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie informacji w temacie ilości walizek lub plecaków oraz innych przewożonych rzeczy – należy przekazać informację o szczegółowej wadze i o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, kiedy nie umiesz podać dokładnych informacji o bagażu, określ ich wartość i zawiadom o tym przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są orientacyjne.

    Określając trasę podróży warto podać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, gdy kilkoro pasażerów podróżuje do różnego miejsca docelowego, warto powiedzieć o tym przewoźnikowi zawczasu, tak żeby mógł właściwie zaplanować trasę.

    Przykładowo, za przewóz pasażera razem z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) wydano 400 PLN. Za przewóz podróżnej razem z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina wydano 550 PLN. Przewóz podróżnego z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 zł.

Adres i termin nadania

Łódź, 93-208, Polska

6 sty 2018

Adres i termin dostawy

Rotterdam, Holandia

7 sty 2018