1 osoba (Nr 4659784)

1 osoba

Dystans: 1818.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

28 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Coventry

29 sie 2019


Transport pasażerów

Przewóz pasażerów

Przewóz pasażerów może odbywać się autem osobowym (taksówką), małym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 osób. Firma zajmująca się przewozem pasażerów powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i odpowiednie zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku kursów poza terytorium kraju) – licencję na międzynarodowy przewóz ludzi.

Koszt transportu pasażerów

Koszt przewozu osób uzależniony jest zazwyczaj od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od liczby ludzi oraz ciężaru i wielkości walizki, którą przy sobie posiadają podróżni. Firmie transportowej w dokładnej wycenie transportu ludzi, pomoże posiadanie wiedzy na temat liczby walizek lub plecaków jak również innych posiadanych rzeczy – trzeba przekazać informację o wyczerpującej wadze i o rozmiarach każdej sztuki bagażu. W momencie, gdy nie umiesz podać szczegółowych informacji o bagażu, określ ich wartość i zawiadom o tym firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Określając kurs podróży należy podać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, kiedy kilkoro osób podróżuje do różnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym kierowcy wcześniej, tak żeby mógł właściwie zaplanować trasę.

Przykładowo, za przewóz pasażera wspólnie z walizkami z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) zapłacono 400 zł. Za transport podróżnej wraz z pupilem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 PLN. Transport podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 PLN.