(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 osoba (Nr 4765252)

1 osoba

Dystans: 3393.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Faro

29 wrz 2019


Transport pasażerów

Transport podróżnych

Transport pasażerów może być realizowane autem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 pasażerów. Firma przewożąca ludzi powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i właściwe zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku kursów poza terytorium Polski) – licencję na międzynarodowy przewóz ludzi.

Koszt przewozu osób

Koszt przewozu osób uzależniony jest zazwyczaj od długości trasy podróży, jak również od liczby ludzi oraz wagi i wymiaru bagażu, który przy sobie posiadają pasażerowie. Firmie transportowej w dokładnej wycenie transportu osób, przyda się posiadanie wiedzy na temat liczby walizek lub plecaków oraz pozostałych posiadanych przedmiotów – należy przekazać informację o wyczerpującej wadze i o wymiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, kiedy nie umiesz podać dokładnych informacji o bagażu, określ ich wartość i poinformuj firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Wyznaczając kurs podróży należy napisać szczegółowe informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, kiedy część osób odbywa swoją podróż do odrębnego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym kierowcy wcześniej, tak żeby mógł odpowiednio obmyślić trasę.

Na przykład, za transport podróżnego wraz z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) zapłacono 400 PLN. Za przewóz pasażerki razem z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 zł. Transport podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 PLN.