(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 osoba (Nr 5965771)

1 osoba

Dystans: 1921.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Liverpool

Od 28 mar 2020 do 29 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Transport podróżnych

Transport podróżnych może być realizowane samochodem osobowym (taksówką), małym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 osób. Firma przewożąca pasażerów powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i odpowiednie uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku kursów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport ludzi.

Cena przewozu osób

Koszt przewozu osób uzależniony jest przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od liczby osób oraz wagi i wymiaru bagażu, który przy sobie posiadają pasażerowie. Przewoźnikowi w dokładnej wycenie transportu ludzi, przyda się posiadanie informacji na temat ilości walizek lub plecaków jak również innych transportowanych przedmiotów – wypadałoby podać informację o dokładnej wadze i o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W przypadku, gdy nie potrafisz podać szczegółowych wartości, oszacuj je i poinformuj przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

Określając trasę podróży warto podać precyzyjne adresy – w momencie, kiedy kilkoro osób podróżuje do różnego miejsca docelowego, należy poinformować o tym przewoźnika zawczasu, tak aby mógł odpowiednio obmyślić trasę.

Przykładowo, za transport podróżnego wspólnie z bagażem z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) zapłacono 400 zł. Za transport podróżnej wspólnie z pupilem na trasie Luton (UK) – Szczecin zapłacono 550 złotych. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 PLN.