(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 osoba (Nr 5970804)

1 osoba

Dystans: 1792.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Yeovil

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Transport pasażerów może odbywać się autem osobowym (taksówką), małym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 ludzi. Firma przewożąca podróżnych powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i właściwe uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe osób, a także (w przypadku transportów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport osób.

Cena transportu pasażerów

Koszt transportu pasażerów uzależniony jest przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od liczby osób oraz ciężaru i rozmiaru walizki, którą ze sobą zabierają podróżni. Firmie transportowej w wyczerpującej wycenie transportu ludzi, pomoże posiadanie wiedzy na temat ilości walizek lub plecaków oraz pozostałych transportowanych rzeczy – wypadałoby przekazać informację o szczegółowej wadze oraz o wymiarach każdej sztuki pakunku. W przypadku, kiedy nie znasz dokładnych wartości, oszacuj je i poinformuj przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Wyznaczając trasę podróży warto podać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, kiedy kilkoro pasażerów jedzie do różnego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym kierowcy wcześniej, tak aby mógł odpowiednio obmyślić trasę.

Przykładowo, za przewóz podróżnego wspólnie z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) kosztował 400 PLN. Za przewóz podróżnej wraz z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin kosztował 550 zł. Transport pasażera na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 PLN.