(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 osoba (Nr 6021980)

1 osoba

Dystans: 608.00 km

Adres i termin nadania

Ukraina, Kyiv City, Kyiv

Od 23 kwi 2020 do 14 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Od 24 kwi 2020 do 19 maj 2020


Transport pasażerów

Przewóz pasażerów

Przewóz podróżnych może odbywać się autem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 osób. Firma zajmująca się przewozem pasażerów powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i odpowiednie zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku kursów poza granice kraju) – licencję na międzynarodowy przewóz osób.

Cena transportu pasażerów

Koszt przewozu pasażerów uzależniony bywa zazwyczaj od długości trasy podróży, a także od ilości ludzi oraz ciężaru i rozmiaru walizki, którą przy sobie posiadają pasażerowie. Firmie transportowej w dokładnej wycenie transportu osób, przyda się posiadanie informacji na temat liczby walizek i toreb oraz innych przewożonych przedmiotów – należy podać informację o wyczerpującej wadze oraz o wielkości każdej sztuki bagażu. W przypadku, gdy nie znasz dokładnych informacji o bagażu, określ ich wartość i poinformuj firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Wyznaczając trasę podróży dobrze jest podać dokładne adresy – w przypadku, gdy część pasażerów odbywa swoją podróż do odrębnego miejsca docelowego, warto powiedzieć o tym kierowcy wcześniej, tak aby mógł należycie obmyślić drogę podróży.

Przykładowo, za transport pasażera wspólnie z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) kosztował 400 PLN. Za przewóz pasażerki razem z pupilem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 zł. Transport pasażera na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 zł.