(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-07-23 14:15

1 OSOBA 1 KOT

(Nr 3000804)
1 OSOBA 1 KOT

Waga w kg (łączna):

70.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Dystans: 1070.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Wehrheim, Niemcy

24 lip 2018

Adres i termin dostawy

Tczew, Polska

25 lip 2018