(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2017-10-25 12:43

1 osoba i pies

(Nr 2113689)
1 osoba i pies

Dystans: 1828.00 km

Transport pasażerów

    Transport pasażerów może odbywać się autem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma przewożąca podróżnych powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i odpowiednie zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku transportów poza terytorium kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport osób.

Cena transportu pasażerów

    Koszt przewozu ludzi uzależniony jest przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od liczby ludzi oraz wagi i rozmiaru walizki, którą ze sobą zabierają podróżni. Przewoźnikowi w wyczerpującej wycenie transportu osób, przyda się posiadanie informacji w temacie ilości walizek lub toreb jak również innych posiadanych rzeczy – wypadałoby podać informację o szczegółowej wadze oraz o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W przypadku, kiedy nie potrafisz podać dokładnych informacji o bagażu, określ ich wartość i poinformuj przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są orientacyjne.

    Ustalając kurs podróży należy napisać szczegółowe adresy – w przypadku, gdy kilkoro pasażerów podróżuje do różnego miejsca docelowego, należy poinformować o tym przewoźnika wcześniej, tak żeby mógł należycie zaplanować drogę podróży.

    Przykładowo, za transport pasażera razem z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) zapłacono 400 złotych. Za transport podróżnej wspólnie z pupilem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 zł. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 złotych.

Adres i termin nadania

Jasło, 38-200, Polska

Od 31 paź 2017 do 3 lis 2017

Adres i termin dostawy

Lancing, BN15, Wielka Brytania

Termin elastyczny