(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2017-11-19 23:28

1 paczka

(Nr 2165808)
1 paczka

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

0.60

Waga w kg (łączna):

10.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 136.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przetransportowania nieduży towar, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje wykorzystania całej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których waga przekracza 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka i furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać paczkę. Kluczowa bywa także informacja w temacie usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy również załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem jest również termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

22 lis 2017

Adres i termin dostawy

Łódź, Polska

24 lis 2017