(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 paczka (Nr 7311175)

Długość [m]:

4.2

Szerokość [m]:

1.1

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

1200

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 651.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wierzbna

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przetransportowania mały ładunek, który nie wymaga wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia dużej powierzchni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające zasady ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Trzeba również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać paczkę. Kluczowa bywa także informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Kluczowy jest także czas wykonania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.