(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 paczka do Włoch (Nr 4908054)

1 paczka do Włoch

Długość [m]:

100

Szerokość [m]:

100

Wysokość [m]:

50

Waga w kg (łączna):

20.00

Liczba sztuk:

1

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1254.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Reggio Nell'emilia

13 wrz 2019


Transport paczek

Transport paczek

 

Cena przewozu pakunku uzależniona jest od jej formatów, wagi i od odcinka jaki ma przebyć paczka. Żeby zlokalizować najbardziej korzystną usługę przewozu pakunku, warto opublikować za darmo zlecenie w serwisie Clicktrans.pl, a w kilka chwil dostaniemy oferty od firm transportowych, które mogą zrealizować nasze zlecenie „po drodze”. Jeszcze przed samym transportem dobrze jest określić rodzaj przewożonego pakunku – czy potrzebuje on prawidłowego zawijania, czy planujemy przetransportować przedmioty kruche i tłukliwe. Takie informacje są bardzo istotne, jeżeli planujemy przetransportować paczkę zawierającą szklane przedmioty, ceramikę, sprzęt elektroniczny, instrumenty, żywność czy inne rzeczy, których transport wymaga specjalnej czujności. Nim wyszukasz przewoźnika, przekonaj się, czy firma posiada stosowne ubezpieczenie.

Jak zabezpieczyć przesyłkę?

Przygotowując przesyłkę do przewozu opłaca się pamiętać o ochronieniu jej przed uszkodzeniami – pustą przestrzeń należy naładować fragmentami trocin, gazet lub gąbką. Szczególnie delikatne paczki zawierające szkło i porcelanę należałoby zabezpieczyć folią pęcherzykową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Gdzie szukać surowce do owinięcia paczki?

 

Kartony i opakowania możemy zakupić w sklepie budowlanym. Możemy także przejść się do najbliższego sklepu lokalnego lub supermarketu i zapytać o nie kogoś z personelu. Przed tym nim włożymy przedmiot do opakowania, oszacujmy jego stan, zabierzmy wszystkie zbyteczne etykiety i teksty, które mogą zwieść przewoźnika. Wykorzystajmy szeroką i mocną taśmę, żeby ochronić wierzch kartonu. Do powierzchni kartonu przymocujmy widoczną kartkę, na której zapiszemy adres odbiorcy (drukowanymi literami).