(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 paleta (Nr 7628362)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
1 paleta
420 x 105 x 105 cm
2200 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
2200 kg
Dystans
407 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Zambrów

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie wymaga użycia całej przestrzeni, wtedy użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar przekracza 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i wielkość. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, powinno się opisać opakowanie. Istotna bywa także informacja w kwestii usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją jest również termin realizacji usługi.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zazwyczaj palety, paczki, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.