(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 paleta (Nr 7634207)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
1 paleta
400 x 70 x 70 cm
400 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
400 kg
Dystans
775 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Jettingen-Scheppach

Od 13 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 14 kwi 2021 do 16 kwi 2021


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy dysponujemy do przewiezienia drobny towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej płaszczyzny, wtedy użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest najodpowiedniejsze. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka oraz furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i gabaryty. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, należy opisać pakunek. Kluczowa bywa również informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Kluczowy jest także czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.