(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-05-24 08:28

1 paleta do Portugalii (Nr 2743488)

1 paleta do Portugalii

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

200.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Dystans: 3337.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania mały towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej powierzchni, wtedy użycie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których waga jest większy niż 3,5 tony i inne samochody spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka i furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Wypada także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, należy opisać ładunek. Kluczowa bywa również informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy także załadunek i rozładunek. Znaczącą daną może być także czas zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Od 24 maj 2018 do 28 maj 2018

Adres i termin dostawy

Moita, Portugalia

Od 24 maj 2018 do 31 maj 2018