(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 palette (Nr 5412634)

1 palette

Długość [m]:

120

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

70

Waga w kg (łączna):

160

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1967.00 km

Adres i termin nadania

Łotwa, Ogre Municipality, Ogre

9 gru 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Sankt Gallen, Sargans

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przewiezienia nieduży ładunek, który nie potrzebuje użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej powierzchni, wtedy użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których waga przekracza 3,5 tony oraz pozostałe samochody spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – waga i rozmiar. Warto także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, warto opisać opakowanie. Ważna jest także informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy także załadunek i rozładunek. Kluczowy jest także czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zwykle paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.