(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-06-28 22:58

1 pekinczyk

(Nr 1878596)
1 pekinczyk

Waga w kg:

5.00

Dystans: 2102.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu koniecznetakże dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebnerównież takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować autem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Białystok, Polska

Od 27 lip 2017 do 28 lip 2017

Adres i termin dostawy

Stoke-on-Trent, Wielka Brytania

29 lip 2017